100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
DLA CIEBIE OJCZE ŚWIĘTY!

placeholder image

Rok 2020 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej „Rokiem Jana Pawła II”. Sto lat temu przyszedł na świat nasz wielki rodak – kapłan, poeta, papież. Wyjątkowy człowiek. Jego pontyfikat trwał 26 lat i 5 miesięcy (trzeci pod względem długości w historii). Papież Polak zmienił oblicze Kościoła i świata. Zawsze był papieżem dzieci. W ciągu całego wielkiego pontyfikatu otaczał je szczególną troską.

Bronił tych szczególnie pokrzywdzonych, zwracał uwagę na problemy głodnych, opuszczonych, cierpiących i zmuszanych do pracy. Słowem i gestem dostrzegał ich obecność i troski. Zatrzymywał się przy nich i błogosławił, brał w ramiona, prowadził z nimi dialog. Z wielką żarliwością bronił prawa do życia każdego poczętego dziecka.

W „Liście do dzieci” św. Jan Paweł Wielki prosił: „Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale także wszystkich rodzin na świecie. I nie tylko to. Mam jeszcze wiele innych spraw, które chcę wam polecić. Papież liczy bardzo na wasze modlitwy. Musimy się razem wiele modlić, ażeby ludzkość, a żyje na ziemi wiele miliardów ludzi, stawała się coraz bardziej rodziną Bożą, ażeby mogła żyć w pokoju”.

Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii do wzięcia udziału w Akcji upamiętniającej Papieża Polaka poprzez publikację na stronie internetowej naszej parafii prac ukazujących troskę i miłość Papieża do dzieci.
W naszej Akcji mogą wziąć udział zarówno dzieci z przedszkola jak i ze szkoły podstawowej, a nawet młodzież – wszyscy, którzy kochają Jana Pawła II.

Stwórzmy razem dla Ojca Świętego wielką laurkę wdzięcznych dziecięcych serc!

I. CZĘŚĆ PLASTYCZNA:
„JAN PAWEŁ II – ŚWIĘTY PRZYJACIEL DZIECI”
  1. Pracę na temat: „Jan Paweł II – Święty przyjaciel dzieci” należy wykonać w dowolnej technice plastycznej.

2. W lewym górnym rogu należy zamieścić tytuł pracy, imię i nazwisko autora oraz klasę, np.: „Papież wśród dzieci” autor: Zuzia Lis, kl. IV SP

3. Zdjęcie pracy należy przesłać e-mailem do 15 maja 2020 r. na adres: poczta@parafiakoprzywnica.pl wpisując w temacie słowa: JP II.

4. Przesłanie zdjęcia będzie równoznaczne ze zgodą na jego publikowanie.

II. CZĘŚĆ LITERACKA:
„LITERATURA – WIELKA FASCYNACJA PAPIEŻA”
  1. Należy ułożyć wiersz lub opowiadanie o Janie Pawle II.

2. Zdjęcie utworu wraz z imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą należy przesłać e-mailem do 15 maja 2020 roku na adres poczta@parafiakoprzywnica.pl wpisując w temacie słowa: JP II.

3. Przesłanie zdjęcia będzie równoznaczne ze zgodą na jego publikowanie.