Artystyczna Laurka dla Ojca Świętego z okazji urodzin

Podczas V. pielgrzymki do Ojczyzny Jan Paweł II przyjął zaproszenie do wzięcia udziału w telewizyjnym programie dla dzieci zatytułowanym „Ziarno”. (Dzisiejsi 30.- 40. latkowie pamiętają ów program doskonale). Skupionym wokół siebie maluszkom opowiadał o swoim dzieciństwie. Gdy jedno z dzieci zapytało: „Czy Papież, jak był mały, bił się z chłopakami?”, odpowiedział bez namysłu: „Może nawet z dziewczynkami też”. Taki był Jan Paweł II, nasz Papież. Ciepły, serdeczny, uśmiechnięty. Kochał dzieci. Podczas każdej z pielgrzymek poświęcał im swój czas, mówił do nich, przyjmował laurki i uśmiechy. Obdarowywał swoim zainteresowaniem, cierpliwością, humorem i troską. Dzieci lgnęły do Niego.

Każdy z nas ma swoje wspomnienie o św. Janie Pawle II. I każdy je pielęgnuje. Ważne jest, abyśmy, poza pamięcią, swoim życiem głosili Jego nauczanie, dlatego też dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży, a także dorosłym za wzięcie udziału w naszej parafialnej akcji plastyczno-literackiej będącej znakiem pamięci o Ojcu Świętym z okazji Jego urodzin, tym bardziej że czas pandemii uniemożliwia nam bardziej uroczyste przeżywanie tego wydarzenia.
Dzięki Waszym pracom powstała niepowtarzalna wirtualna laurka dla Ojca Świętego, która jest również wyrazem wdzięczności za Jego życie, nauczanie i pontyfikat.

Bóg zapłać! Zapraszamy do obejrzenia.